Lapset ja nuoret

Tervehdys kaikki lapset ja lapsenmieliset
Toikkari- ja Kids Action toimintaillat on Kaarihallilla perjantaisin klo 17.30-19.30 seuraavasti:
Pe 11.4. Kids Action Night
Pe 25.4. Toikkarikerho
Illoissa on monia mielenkiintoisia toimintapisteitä, opetushetki ja yhteinen iltapala. Illat ovat maksuttomia ja ne on tarkoitettu alakouluikäisille, mutta siihen voivat osallistua myös sitä nuoremmat yhdessä huoltajan kanssa. Toikkari-iltojen järjestäjänä on helluntaiseurakunta ja Kids Action Night illat järjestetään yhdessä ev. lut. seurakunnan kanssa. Tule ja tuo kaverisikin!
Muina perjantai-iltoina Kaarihallilla pelataan klo 17.30-19.30 sählyä.
Iltoihin voivat osallistua nuoret ja aikuiset. Niistä illoista saat lisätietoa Jari Kauraselta puh. 040 9614487, sähköposti: jarikauranen66@gmail.com.
Muita tulevia tapahtumia
Special Kids Action Night -tapahtuma Kaarihallilla la 24.5.2025 klo 12-16
Lastenleiri Kaislajärven leirikeskuksessa alakouluikäisille. Sitä vanhemmille voivat tulla leirille isosiksi 8.-11.7. 2025.
Tuosta alta löydät tietoa leiristä sekä linkin, josta voit tulostaa ilmoittautumiskaavakkeen. Tulosta se allekirjoitettuna ja lähetä se tavallisena postina tai sähköpostilla siinä mainittuun osoitteeseen
Menneitä tapahtumia:

Ps. Tulevia tapahtumia odotellessasi voit katsella vaikka nukkateatteriesityksiä klikkaamalla niitä tuosta alapuolelta.