Lapset ja nuoret

Tervehdys kaikki lapset ja  lapsenmieliset


Perjantai-iltoina pelataan klo 17.30-19.30 Kaarihallilla sählyä. Iltoihin voivat osallistua nuoret ja aikuiset. Niistä illoista saat lisätietoa Jari Kauraselta puh. 040 9614487, sähköposti: jarikauranen66@gmail.com. 

Illat järjestetään sellaisena perjantaina, kun siellä ei ole Toikkari- tai Kids Action Night iltoja.

Tietoa syksyn 2023 tapahtumista:

Toikkari- ja Kids Action Night toimintaillat Kaarihallilla perjantaisin klo 17.30-19.30

15.9.  Toikkari

29.9.  Kids Action Night

13.10. Toikkari

10.11.  Toikkari

24.11.  Kids Action Night

 8.12.  Toikkari

Toikkari-illat ovat oman seurakuntamme järjestämiä ja Kids Action Night illat järjestetään yhdessä Juvan ev. lut kirkon kanssa. Kaikki illat ovat maksuttomia ja ne on tarkoitettu alakouluikäisille, mutta sitä nuoremmatkin voivat osallistua niihin huoltajan kanssa. 

Illan aikana on mahdollisuus osallistua monille mielenkiintoisille toimintapisteille, jotka sisältävät niin liikuntaa kuin käden ja mielenkin atitoaj kehittävää toimintaa. Illan alussa on myös yhteinen opetushetki, jolloin eväitä elämään jaetaan niin nukketeatteri, laulujen kuin näytelmienkin kautta. Illan päätteeksi on kaikille yhteinen iltapala.

Lastenjuhla on temppelillä su 19.11. klo 11. Tilaisuudessa on ohjelmaa kaikenikäisille ja lopuksi kaikille maksuton ruokailu 

Special Kids Action Night -kevättapahtuma Kaarihallilla viime kevään tapaan la 25.5.2024 klo 12-16. Järjestäjinä Juvan seurakunnat yhdessä eri yhteistyötahojen kanssa. Alla olevasta linkistä voit katsoa viime keväänä olleen tapahtuman mainosvideot 

Ps. Tulevia tapahtumia odotellessasi voit katsella vaikka nukkateatteriesityksiä klikkaamalla niitä tuosta alapuolelta. 


Alla oleva nukketeatterivideo  "Aarrekartta", on tallennettu videolle temppelillä 24.5.2020. ja seuraava 19.8.2020. Mukavia katseluhetkiä.